Jakie meble do łazienki?

Kaja Adamczewska 07-04-2021

Aranżując mieszkanie nie sposób pominąć tak istotnego pomieszczenia, jakim jest łazienka. Współcześnie pełni ona kilka przydatnych funkcji. Po pierwsze, służy do porannej i wieczornej toalety, a po drugie ma być miejscem także do relaksu oraz regeneracji. Obecnie spotykane łazienki są nie tylko ładne, ale co ważniejsze, również funkcjonalne. Na jakie zatem meble łazienkowe powinniśmy zwrócić uwagę?

Meble łazienkowe – kryteria doboru

Współcześnie rynek jest bogaty w różne rodzaje armatury oraz modele mebli łazienkowych. Łazienka dzisiaj przyjmuje rolę bardziej pokoju kąpielowego, co widać również po meblach, które coraz bardziej przypominają te występujące w pozostałych pokojach. Obecnie meble łazienkowe dostępne są w przeróżnej gamie kolorystycznej. Wykonywane są z różnego rodzaju materiałów. Dokonując zakupu mebli do łazienki istotne jest to, by zwrócić uwagę na to, czy dane tworzywo, z którego zostały wykonane jest odporne na warunki jakie spotyka się w łazienkach. Mowa tutaj o większej temperaturze, wodzie, wilgoci i parze, które działają niesprzyjająco na meble. Często nieodpowiednio dobrane meble będą się rozwarstwiać przy krawędziach albo ich blaty będą pulchnieć w kontakcie z wodą. Meble do łazienki muszą być odpowiednio zabezpieczone za pośrednictwem specjalistycznych środków.

W momencie wybierania mebli łazienkowych koniecznie należy uwzględniać metraż własnej łazienki oraz zastanowić się na spokojnie nad celem mebli w łazience. Osoby, które chcą je posiadać z pobudek czysto estetycznych powinny zdecydować się na meble stylizowane, designerskie konsole czy szafki podumywalkowe. Będą doskonale nadawać charakter całemu wnętrzu. Dla tych, którzy cenią sobie wolną przestrzeń idealnie nadawać się będą szafki wiszące z lustrami. Lustro nie tylko rozświetli łazienkę, ale także nada łazience bardziej minimalistycznego i estetycznego wyrazu.

Jakie meble do łazienki?

Materiał mebli

Wbrew różnym osądom najbardziej sprzyjającym materiałem, jaki można zastosować w łazienkach to drewno. Właściwie zabezpieczone drewno będzie służyło na długie lata. Idealnie komponuje się w każdym wnętrzu, nadając przytulnego i ciepłego klimatu. Świetnie wygląda w zestawieniu z ceramiką czy też szkłem. Drewniane szafki, blaty czy konsole pod umywalki doskonale nadają się do mniejszych łazienek, gdyż automatycznie powiększają optycznie pomieszczenie. W jaśniejszych łazienkach meble wykonane z drewna z pewnością będą przykuwać uwagę gości.

Rozwiązanie dla niestandardowych łazienek

Łazienki o nietypowych wymiarach wymagają, by dokładnie wymierzyć ściany i podłogi. Dzięki temu można dobrać do nich spersonalizowane do wnętrza meble łazienkowe. Jest to najczęściej spotykane w przypadku występowania małej łazienki bądź tej zlokalizowanej na poddaszu. Tutaj jedynym rozsądnym rozwiązaniem są meble robione pod indywidualny projekt. Oprócz dokładnego wpasowania się w pomieszczenie można zaaranżować meble w zgodzie z własnymi potrzebami i upodobaniami, co czasem trudno jest dostać w gotowych zestawach meblowych.