W poszukiwaniu najlepszego serwisu sprężarek

Jakub Przybylski 05-05-2021

Sprężarki odgrywają znaczącą rolę w procesach produkcyjnych, dlatego ich prawidłowe działanie jest tak istotne dla wielu zakładów. Jednak zakłady produkcyjne to nie jedyne miejsca, w których wykorzystuje się kompresory. Powszechnie stosuje się je również na przykład w warsztatach samochodowych, ale też w szpitalach i wielu innych obiektach publicznych. Nowoczesna technologia oraz wysoki stopień zaawansowania tych urządzeń sprawiają, że sprzęt wymaga regularnego serwisowania. Serwisem powinny się zajmować osoby posiadające stosowną wiedzę oraz doświadczenie. 

Czym cechuje się dobry serwis sprężarek śrubowych i innych? 

Firma określana jako profesjonalny serwis sprężarek, to taka, która świadczy usługi na najwyższym poziomie. Wszystko to dzięki wsparciu profesjonalnego zespołu z wieloletnim doświadczeniem, który w swojej pracy stosuje najbardziej optymalne rozwiązania. Organizacja działań z kolei jest dobrze rozplanowana, a prowadzenie usług serwisowych - profesjonalne. To najważniejsze cechy wyróżniające godny zaufania serwis.

Ponadto firma powinna przestrzegać zaleceń producentów. Tylko taki serwis można nazwać zespołem wykwalifikowanych fachowców. To ważne, ponieważ producenci wiedzą najlepiej, czego wymagają ich urządzenia. Zwykle serwis kompresorów oferuje szereg usług, do których należą serwis i naprawa:

  • sprężarek śrubowych,
  • filtrów sieciowych,
  • osuszaczy chłodniczych i adsorpcyjnych,
  • systemów sterowania nadrzędnego,
  • odolejaczy,
  • spustów kondensatu. 

Jak znaleźć dobry serwis?

Niewątpliwie poszukiwania dobrego serwisu, w którym naprawa kompresorów odbywa się szybko  i sprawnie, mogą być trudne. Jak znaleźć fachowców, którym będzie można zaufać? Na pewno warto skorzystać z opinii osób, które już skorzystały z usług poszczególnych serwisów. Im więcej opinii ma dana firma, tym lepiej to o niej świadczy. Pojedyncze opinie mogą być niewiarygodne, ale gdy jest ich wiele, wydaje się, że można wierzyć w ich wiarygodność.

 

Ponadto, warto również sprawdzić, jak długo dany serwis działa już na rynku. Kolejną kwestią są kompetencje jego pracowników. Dobre firmy zwykle chwalą się kompetencjami załogi. Warto również sprawdzić, jak duże firmy zaufały danemu serwisowi. Najwięksi gracze na rynku mają duży budżet, który nie ogranicza ich w kwestii wyboru wykonawców napraw. Dlatego też korzystają zwykle z usług tych najlepszych firm.

Dlaczego serwisowanie sprężarek jest tak ważne?

Wydawać by się mogło, że kompresor to urządzenie, w którym niewiele się może zepsuć. W rzeczywistości jednak dzisiejsze sprężarki to nowoczesne urządzenia, które mogą ulegać rozmaitym awariom. Aby ich unikać, należy wykonywać regularne przeglądy. Dobry serwis to taki, który wie kiedy należy serwisować poszczególne urządzenia. Fachowcy podpowiadają, w jakich terminach wykonywać przeglądy, aby zapobiec awariom oraz postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Warto mieć na uwadze, że zwlekanie z serwisem może sprawić, że ukryta awaria będzie postępować, przez co później koszty jej naprawy będą jeszcze wyższe.

W poszukiwaniu najlepszego serwisu sprężarek