Popularne programy do wideokonferencji

Malwina Kochańska 20-10-2020

Wideokonferencje sprawiają możliwość utrzymywania kontaktu z własnymi uczniami. Dzięki nim możemy im w przystępniejszy sposób pomóc zrozumieć wykładany materiał oraz swobodnie przeprowadzić lekcje. To doskonałe rozwiązanie na czas pandemii. Warto zatem wiedzieć, które programy są najczęściej używane i z których warto korzystać we własnej pracy zawodowej.

Programy usprawniające naukę online

Mimo, iż na rynku występują różne programy do prowadzenia lekcji w formie wideokonferencji to wiele szkół nadal nie korzysta z tej opcji, gdyż nie jest ona obowiązkowym elementem edukacji zdalnej. Niektóre szkoły udostępniają jedynie pliki, które są przypisane do konkretnej lekcji. Na szczęście wiele placówek nie wyobraża sobie braku kontaktu z uczniem, więc chętnie korzysta z możliwości jakie płyną z programów do wideokonferencji. Sam rząd przekonuje, by takie spotkania na czas nauki zdalnej odbywały się chociaż raz w tygodniu. Warto wiedzieć jakie programy do wideokonferencji są obecnie najczęściej wykorzystywane. Są nimi Google Hangouts Meet, Microsoft Teams oraz Cisco Webex.

Popularne programy do wideokonferencji

Zalety programów do widekonferencji

Za pośrednictwem wspomnianych wyżej programów ma się możliwość połączenia z całą klasą. Najmniej osób może wziąć udział w programie Cisco Webex, jest to około 100 osób, więc z pewnością połączenie klasowe będzie możliwe, gdyż przeciętnie należy do niej około 30 uczniów. To, co jest kolejnym plusem to z pewnością brak jakichkolwiek ograniczeń czasowych. Osoby, które nie mogą brać udziału w lekcji online, mają okazję ją sobie później odtworzyć, dzięki funkcji archiwizacji konferencji online. To także świetny sposób na powtórkę danego materiału. To programy, które można odtwarzać na różnych urządzeniach czy to stacjonarnych czy mobilnych, dzięki czemu uczniowie nie posiadający laptopów mogą z powodzeniem uczestniczyć w tych lekcjach za pośrednictwem własnego lub rodziców smartfonu. To także doskonałe rozwiązanie w momencie posiadania rodzeństwa, którzy w tym samym czasie mają lekcje zdalne.