Dlaczego warto brać udział w konkursach?

Aleksandra Marzec 08-07-2020

Powodów, dla których warto jest brać udział w konkursach jest kilka. Zachęca się do podejmowania w nich udziału nawet jeśli szansa na wygraną jest mało prawdopodobna. Najczęściej konkursy kojarzą się z adrenaliną przed ogłoszeniem wyników, przyśpieszonym rytmem serca czy pojawieniem się małego zalążka nadziei.

Konkursy - podejście do nich

Wymagania co do udziału w konkursie są zwykle niewielkie. Praktycznie są mało wymagające w porównaniu do wartości nagrody, jaką można zdobyć. Ludzie często myślą w sposób: konkursy – nagroda. Nic poza tym nie zostaje przez nich zauważone. To bardzo błędne podejście, które prowadzi do poczucia zniechęcenia, a nawet rezygnacji z udziału. Jest takie powiedzenie: „żeby wygrać, trzeba grać”. Warto nim się kierować i próbować do skutku, gdyż każda próba przybliża do upragnionej wygranej. Przy każdym uczestnictwie następuje wzrost prawdopodobieństwa osiągnięcia zwycięstwa.

Współcześnie występuje wiele konkursów, choćby te przeprowadzane w Internecie. Są one banalnie proste, najczęściej wiążą się z udostępnieniem linka/postu czy umiesczeniem błahego komentarza. Zaangażowanie jakie podejmuje się w tego typu konkursach jest znikome, zajmuje to zaledwie parę minut.

Dlaczego warto brać udział w konkursach?

Korzyści jakie wynikają z uczestnictwa w konkursach

Oprócz wygranej konkursy są źródłem wielu innych korzyści. Między innymi tworzą one okazję, by móc się sprawdzić czy wykazać, wyróżnić się swymi umiejętnościami wśród innych. Wpływa na to na pobudzenie własnej kreatywności oraz uświadomienie sobie własnych możliwości. Ponadto, człowiek zwykle tkwi w przekonaniu, iż udział w konkursie dedykowany jest osobom o wyjątkowej fantazji czy zdolnościach. W momencie, gdy się odważy na uczestnictwo dowiaduje się o sobie rzeczy, o jakich do tej pory nie miał świadomości. Udział w tego typu wydarzeniach jest świetną okazją do rozwijania swoich umiejętności i ukrytych pasji.

Konkursy są również okazją do nabycia wiedzy na temat nieznanych do tej pory produktów czy marek, stwarzają okazję do spróbowania nowych rzeczy. Bywa, że nowo zdobyta wiedza jest znacznie cenniejsza, aniżeli nagroda główna. Jest to także doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości, poznania ciekawych osób, a nawet rozwinięcia relacji, które będą trwały przez lata. To jedyny sposób do wymiany swoich doświadczeń, myśli oraz poznania innych perspektyw czy wyznawanych idei.

Gdzie najlepiej szukać konkursów?

Internet jest najbardziej komfortowym źródłem, w którym poszukiwać można różnego rodzaju konkursów. W sieci znajdują się specjalne serwisy, które są ich zbiorem, w jakich aktualnie można wziąć udział. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, gdyż na jednej stronie znajdują się wszystkie konkursy. Nie trzeba przemierzać czeluści internetowych, by znaleźć ten odpowiedni do własnych preferencji. Wystarczy wybrać najbardziej dopasowaną do siebie kategorię i wyszukać ten najbardziej pasujący. W takich serwisach jest także możliwość dodania własnego konkursu, który chcemy przeprowadzić i zorganizować.