Na jakie imprezy zamawiać catering sushi?

Karolina Małysz 30-09-2021

Współcześnie sushi już na dobre zagościło w polskich potrawach. Mimo, iż mieszkańcom z mniejszych miejscowości kojarzy się z czymś ekskluzywnym to w rzeczywistości potrawa ta jest powszechnie dostępna. Dziś, by zjeść dobre sushi nie trzeba wychodzić z domu, wiele knajp oferuje dowóz tego smakołyku na miejsce. catering sushi sprawdzi się na imprezach biurowych, rodzinnych czy zwykłych spotkaniach czy kolacjach towarzyskich.

Powody, dla których należy sięgać po sushi

Sushi zalicza się do grupy zdrowych i bardzo pożywnych dań należących do kuchni japońskiej. Mówi się często, że młody wygląd Japończyków jest wynikiem częstego spożywania między innymi takich potraw jak sushi. Przysmak ten powstaje na bazie naturalnych i świeżych produktów takich jak surowe ryby, owoce morza, warzywa, ryż oraz wszelkie dodatki w postaci sosu sojowego, surowego imbiru, chrzanu wasabi czy wodorostów nori. Wykorzystanie naturalnych i niemal surowych składników powoduje, że zachowane zostają wszystkie witaminy, minerały i mikroelementy, które są bardzo korzystne dla zdrowia. Sushi jest bogatym źródłem białka i zdrowych węglowodanów, które dostarczają energii i sił szczególnie tym najbardziej aktywnym osobom. W daniu tym nie brakuje także cennego błonnika, który dobrze wpływa na procesy trawienne, dzięki czemu sushi uznawane jest potrawę lekkostrawną oraz mało kaloryczną, po którą można często sięgać bez wyrzutów.

Na jakie imprezy zamawiać catering sushi?

Okoliczności odpowiednie na catering sushi

Sushi to danie, które z powodzeniem można zjeść w większej ilości restauracji, znajdujących się w większych miastach. Najczęściej catering sushi wybiera się spotkania biznesowe, wyjazdy integracyjne czy większe firmowe okoliczności. To potrawa, która coraz częściej gości na różnych rodzinnych imprezach typu wesela, chrzciny, urodziny, jubileusze, a nawet i złote gody. Sushi w zasadzie zamawiać można na każdą okazję nawet na domowe spotkania ze znajomymi czy bliskimi.

Każdy catering zapewnia możliwość indywidualnego skomponowania zestawu oraz dopasowania ilości jedzenia do liczby gości. Jak można się spodziewać im więcej osób zaproszonych, tym zamówienie będzie większe. W wielu knajpach występuje możliwość zamówienia cateringu przez internet bez wychodzenia z domu, co jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Decydując się na catering sushi zazwyczaj koszty dowozu są w ramach zamówienia, więc nie trzeba ponosić dodatkowych opłat. Catering tego typu jest opcją szczególnie polecaną w sytuacji, gdy chcemy, by na stole pojawiło się jednocześnie coś niestandardowego i zarazem zdrowego, gdyż jak wiadomo we współczesnym świecie każdy chce prezentować nienaganną sylwetkę.  

Sposób spożywania sushi

Stykając się po raz pierwszy z sushi zastanawiamy się w jaki sposób należy jeść tę potrawę. W przypadku sushi powinna być zachowana odpowiednia kolejność, która jest uargumentowana dobrym samopoczuciem po posiłku. Na początku należy sięgać po mniej tłustsze ryby, by następnie móc je wreszcie skosztować. Dla oczyszczenia kubków smakowych pomiędzy gatunkami ryb warto sięgać po plaster imbiru, który oczyści kubki smakowe z pozostałości po wcześniejszych rybach.