Piękna i wytrzymała podłoga z żywicy.

Paweł Orłowski 11-02-2021

Podłoga to element wykończenia wnętrz, który wybieramy na długie lata, dlatego należy odpowiednio przemyśleć jej zakup. W dzisiejszych czasach modnym trendem w aranżacji podłóg są posadzki z żywicy. Co warto wiedzieć na temat podłóg wykonanych z żywicy, aby móc podjąć świadomą decyzję o ich zakupie? Jakie rodzaje posadzek żywicznych wyróżniamy? Czym się one charakteryzują? Podłoga z żywicy to rozwiązanie, które posiada bardzo wiele zalet, warto więc wiedzieć o niej więcej.

Podłoga z żywicy – co warto wiedzieć na jej temat?

Podłoga z żywicy to dla wielu osób podłoga marzeń. Dlaczego? Jest piękna i wytrzymała. W bardzo prosty sposób można utrzymać ją w czystości, a ponadto jest odporna na pęknięcia i zarysowania. Takie pokrycie podłogowe jest trwałe, higieniczne i ekologiczne. Należy przy tym zaznaczyć, że do przestrzeni domowych możemy nabyć dekoracyjne posadzki wykonane z żywicy poliuretanowej lub z żywicy epoksydowej. Czym się one różnią? W jakich pomieszczeniach się je stosuje? Posadzka poliuretanowa jest rozwiązaniem o większych walorach estetycznych. Jest ona bardzo stylowa i estetyczna, dlatego też chętnie stosuje się w reprezentacyjnych częściach mieszkania. Ponadto podłoga z żywicy poliuretanowej jest doceniana przez osoby, które mają problemy ze stawami. Posiada ona, bowiem właściwości prozdrowotne, dzięki swojej sprężystości i elastyczności zapewnia użytkownikom wysoki komfort chodzenia, doskonale tłumi kroki i co najważniejsze odciążą stawy. Dekoracyjna posadzka epoksydowa to natomiast wersja bardziej ekonomiczna. W tym przypadku wygląd jest kwestią drugorzędną. Użytkownikom takich posadzek najbardziej zależy na takich właściwościach podłogi epoksydowej jak odporność na płyny i substancje chemiczne czy też na jej wysokim nacisku punktowym. Ze względu na swoją wytrzymałość chętnie stosowana jest ona w pomieszczeniach gospodarczych i garażach.

Piękna i wytrzymała podłoga z żywicy.

Innowacyjne podłogi z żywicy gdzie można je nabyć?

Na rynku znajdziemy różne oferty dotyczące posadzek żywicznych, pamiętajmy jednak, aby do swoich mieszkań wybierać produkty wysokiej klasy. Jakość ma ogromne znaczenie, dlatego też warto skierować się do firmy, która posiada duże doświadczenie w tworzeniu nowoczesnych posadzek żywicznych do domu. Taką firmą jest np. firma J.A.K. CHENIA S.C. Do tworzenia posadzek żywicznych przedsiębiorstwo to wykorzystuje najwyższej jakości żywice epoksydowe i żywice poliuretanowe marki BASF.W przypadku dekoracyjnych podłóg do pomieszczeń mieszkalnych firma J.A.K. CHEMIA S.C. w swojej ofercie posiada różnorodne faktury, nieograniczoną paletę kolorów, dzięki czemu może zaproponować nam stworzenie wyjątkowej posadzki, która będzie idealnie pasować do wystroju wnętrz naszych pomieszczeń. To właśnie tu możemy liczyć na profesjonalizm i indywidualne podejście do klienta. Ciekawą opcją oferowaną przez firmę jest także możliwość zatopienia dowolnie wybranych grafik w posadzce. W taki sposób możemy zyskać naprawdę wyjątkową podłogę, która z pewnością wzbudzi podziw wśród odwiedzających nas gości.