Jakie soczewki kontaktowe wybrać do pracy przy komputerze?

Jakub Ostrowski 11-01-2021

Praca przy komputerze jest szczególnie obciążająca dla naszego wzroku. Doskonale wiedzą o tym osoby, które na co dzień korzystają z korekcji wzroku – klasycznych okularów lub soczewek kontaktowych. Te drugie są doskonałym wyborem, jeśli zależy nam na komfortowej pracy, doskonałej ostrości widzenia oraz braku uczucia zmęczonych oczu. Kluczem do osiągnięcia takich rezultatów jest jednak wybór odpowiednich szkieł, zaprojektowanych specjalnie z myślą o użytkownikach komputerów.

Czy soczewki kontaktowe są bezpieczne do pracy przy komputerze?

Soczewki kontaktowe posiadają liczne zalety – są dyskretne i praktycznie niewyczuwalne, pozwalają na korekcję większości wad wzroku oraz dają szansę na skuteczne zapomnienie posiadanej wady wzroku. Wiele osób na co dzień sporo czasu spędzających przed ekranami, waha się jednak przed ich wyborem w obawie, że taki sposób korzystania z soczewek może negatywnie odbić się na stanie i zdrowiu ich oczu. Soczewki kontaktowe słabej jakości mogą bowiem wysuszać powierzchnię gałki ocznej i przyczynić się do poważnych problemów zdrowotnych.

Nowoczesne szkła znanych i cenionych w branży okulistycznej producentów, do których należą soczewki kontaktowe purevision 2 marki Bausch&Lomb są wykonane z innowacyjnych materiałów, które dostarczają oczom optymalne nawilżenie oraz charakteryzują się wysoką przepuszczalnością tlenu. Po tego typu akcesoria możemy więc sięgać bez obaw, że ich długotrwałe użytkowanie przyniesie niepożądane efekty. Ponadto, soczewki kontaktowe purevision 2 to szkła wprost stworzone dla użytkowników komputerów, a ich unikalne właściwości wynikają wprost z zastosowania najlepszych materiałów oraz technologii wspierającej optymalne widzenie.

Jakie soczewki kontaktowe wybrać do pracy przy komputerze?

Soczewki kontaktowe purevision 2 – dlaczego warto sięgnąć właśnie po nie?

Soczewki purevision 2 HD są wykonane z miękkiego, silikonowo-hydrożelowego materiału o nazwie Balafilcon A, który doskonale przylega do oka oraz sprawia, że soczewka dopasowuje się do jego indywidualnego kształtu. W efekcie, szkła są praktycznie niewyczuwalne na oku oraz komfortowe w noszeniu, nie podrażniają przy tym oczu oraz nie powodują uczucia dyskomfortu. Zastosowana w soczewkach technologia ComfortMoist pozwoliła na uzyskanie ultracienkich szkieł, idealnych do codziennego noszenia oraz gwarantuje idealne ich dopasowanie do oka.

Ogromnym atutem soczewek purevision 2 jest także technologia High Definition (HD), dzięki której szkła zapewniają idealnie ostre widzenie, redukcję efektu halo oraz olśnienia. Jej obecność docenią w szczególności osoby, które pracują przy komputerze w słabym świetle, w godzinach wieczornych oraz w nocy. Ze względu takie właściwości, soczewki te idealnie sprawdzą się także w przypadku kierowców, którzy cenią sobie najwyższy komfort oraz doskonałą jakość widzenia podczas podróży.

Nowoczesne soczewki kontaktowe purevision 2 występują w wersji miesięcznej, czyli jedna ich para może być użytkowana przez 30 dni. Dostępne są w klasycznym wariancie dziennym oraz wersji do ciągłego noszenia, co pozwala na zakup soczewek idealnie dopasowanych do osobistych preferencji oraz stylu życia. Co więcej, soczewki całodobowe mogą być noszone w trybie mieszanym, co daje szerokie możliwości korzystania z nich w codziennym życiu.

https://www.okularywsieci.pl/soczewki-soflens59-6-szt