Pielęgnacja twarzy skóry trądzikowej

Paulina Myszkowiak 21-04-2021

Podrażniona skóra z wypryskami, zaczerwieniona i przetłuszczająca się – tak w skrócie można scharakteryzować skórę trądzikową. Posiadaczki tak problematycznej cery muszą zadbać o nią z odpowiednią troską. Jak wygląda codzienna pielęgnacja skóry trądzikowej?

Cera wyjątkowo wrażliwa

Dobór specjalistycznych kosmetyków w przypadku cery problematycznej to nie lada wyzwanie. Bardzo łatwo o zakup preparatów, które mają w składzie alkohol lub inne niekorzystne dodatki. Równie częstym błędem jest nadmierne złuszczanie.

Pielęgnację twarzy warto rozpocząć oczyszczaniem, które należy podzielić na dwa etapy. Pierwszy z nich obejmuje demakijaż olejkiem, który skutecznie usunie wszelkie pozostałości z kosmetyków, jak również pył czy kurz nagromadzony w ciągu dnia. Drugi etap to oczyszczanie delikatnym kosmetykiem na bazie wody. Ważne, by nie pocierać i nie szorować twarzy i osuszać ją ręcznikiem przeznaczonym wyłącznie do tej części ciała.

Pielęgnacja twarzy skóry trądzikowej

Cierpliwość popłaca

Cera trądzikowa należy do najbardziej wymagających. Przyda się tu cierpliwość, aby dopasować produkty dedykowane tym konkretnym potrzebom skóry. Sukces pojawi się prędzej czy później – warto więc eksperymentować z różnymi rodzajami kosmetyków, by ostatecznie zgromadzić te, które najbardziej służą problemowej cerze.

Kosmetyki kolorowe

Dobór kosmetyków pielęgnacyjnych to dopiero połowa sukcesu. Cera trądzikowa zasługuje na specjalne traktowanie również w kwestii makijażu. Bardzo łatwo wpaść w błędne koło maskowania niedoskonałości ciężkimi, silnie kryjącymi kosmetykami. Takie zabiegi pogarszają stan cery, doprowadzając niejednokrotnie do stanów zapalnych wymagających ingerencji dermatologa.

Warto postawić na podkłady, pudry mineralne oraz kosmetyki, które nie obciążają wrażliwej skóry. W drogeriach jest już szeroka oferta kosmetyków, które doskonale kryją zaczerwienienia, wykazując się przy tym delikatnością dla cery. Warto rozważyć również stosowanie kosmetyków 2 w 1. Przykładem może być krem BB, który nawilży skórę, zmatuje ją, a jednocześnie zakryje wszelkie niedoskonałości.