Najlepsze miejsca do zakupu rowerów

Aleksandra Kowalska 26-05-2020

Każdy pasjonat przejażdżek rowerowych lubi wybierać się na zakupy nowego pojazdu dla siebie. Gdy przychodzi czas na wymianę roweru na nowszy model pojawia się szereg wątpliwości i pytań, na jaki postawić tym razem? Przed dokonaniem zakupu powinno się przede wszystkim zasięgnąć opinii o produkcie, który chcemy kupić. Dopiero później można wybrać sklep i formę zakupu – stacjonarnie, czy przez Internet?

Najlepsze miejsca do zakupu rowerów

Stacjonarne sklepy rowerowe

Sklepy stacjonarne z rowerami nie przestały istnieć, oczywiście mowa o tych z profesjonalną obsługą. Każdy sprzedawca powinien mieć bowiem odpowiednie podejście do klientów. Nie odstraszać swoim zachowaniem, lecz zachęcać w sposób nienachalny do zakupu. Warto zwrócić uwagę na poziom obsługi, dla porównania można odwiedzić zarówno mniejsze, jak i większe punkty. Rower można kupić także w sklepach sportowych, jednak czasami trudno w nich uzyskać profesjonalną poradę. Ktoś, kto nie do końca zna się na rowerach, może wprowadzić Klienta w błąd. Ostatnim miejscem stacjonarnym, gdzie można się udać są giełdy lub hipermarkety. Warto mieć na uwadze, że w takich miejscach głównym kryterium są ceny. Jedynie w sporadycznych przypadkach zdarzy się zakup prawdziwej rowerowej perełki.

Handel internetowy rowerami

W sieci można upolować znane modele rowerów z wieloma funkcjami. Na korzyść tej formy zakupów przemawiają także zdecydowanie niższe koszty oraz znacznie większy wybór. Tutaj wskazane jest przeszukanie Internetu w poszukiwaniu opinii na temat danego sklepu, gdyż jak w każdej branży i w tej pojawiają się nieuczciwi sprzedawcy. Gdy już mamy swój typ roweru, czas rozważyć, w jakim sklepie online dokonać zakupu. Właściwie wybór oscyluje wokół 3 możliwości. Może to być sklep internetowy znanej sieci, typowo rowerowy sklep online lub najbardziej popularny serwis – Allegro. Każde z tych miejsc jest odpowiednie, a ryzyko oszustwa maleje do niewielkich rozmiarów. Każdy znany sklep ma wypracowaną renomę, a nawet jeśli jest to nieznany sprzedawca, zawsze istnieje możliwość kontaktu telefonicznego, by rozwiać ewentualne wątpliwości.