Jadeit to rzadki minerał z gromady krzemianów łańcuchowych. Zazwyczaj jest lśniącozielony, niemniej może być również przezroczysty albo przeświecający. Ma dość wszechstronne zastosowanie – głównie w branży jubilerskiej, ale nie tylko. Używa się go także w kosmetyce – m.in. do produkcji specjalnych wałków do masowania twarzy.
Jadeit od wieków słynie ze swych niezwykłych właściwości. Nie bez powodu nazywany jest kamieniem mistyków. Uważany jest za symbol władzy i fortuny, a także amulet chroniący przed chorobami nerek. Wpływa również na poprawne funkcjonowanie wątroby oraz serca. Wykorzystany w rollerach do masażu twarzy, szyi i dekoltu wpływa na poprawę kondycji skóry. Masażery z naturalnymi kamieniami są obecnie niezwykle popularne – i nic w tym dziwnego, ponieważ wykonywany za ich pomocą masaż przyczynia się do spłycania zmarszczek i spowalniania procesu powstawania kolejnych. Stosując regularnie wałek jadeitowy, można dość szybko zobaczyć pożądane rezultaty. To bardziej elastyczna i lepiej napięta skóra, dzięki czemu twarz wygląda młodziej i bardziej promiennie. Naturalny chłód jadeitu sprzyja drenażowi limfy i zamykaniu porów. Oczywiście masaż wykonany rollerem z jadeitem ma działanie nie tylko upiększające, ale także relaksujące. Nie od dziś wiadomo, że masaż to doskonały sposób na odprężenie się i redukcję stresu. Cały układ immunologiczny otrzymuje dodatkowe wsparcie, a cienie i opuchlizna pod oczami zostają wyraźnie zredukowane.
Decydując się na masaż wałkiem jadeitowym, należy pamiętać o paru ważnych kwestiach. Przede wszystkim trzeba zacząć od odpowiedniego przygotowania twarzy oraz szyi. Muszą być one dokładnie oczyszczone. Masaż zawsze zaczyna się od szyi – ma to na celu pobudzenie kanałów węzłów chłonnych. Ruchy wałkiem powinny być delikatne. Nie jest zalecane zbytnie naciskanie nim na skórę – w szczególności przy masowaniu okolic uszu, ust oraz oczu, które są bardzo delikatne. Masaż wykonuje się od środka na zewnątrz – i tylko w jedną stronę. Wcześniej można schłodzić wałek w lodówce, ale nie jest to konieczne. Masaże wałkami z kamieni naturalnych wykonuje się na sucho lub z olejami. Można sięgnąć np. po olej ze słodkich migdałów lub olej arganowy – oba mają dobroczynny wpływ na skórę.
Aby wałek jadeitowy służył przez długi czas, należy o niego dbać – na szczęście nie jest to zbytnio wymagające. Najważniejsze jest to, aby metalowa część rollera nie miała kontaktu z wodą. Do wyczyszczenia kamieni w zupełności wystarczy lekko zwilżony wacik. Raz na jakiś czas wskazane jest wystawienie rollera na działanie promieni słonecznych – robi się to po to, aby kamienie naładowały się słoneczną energią. Na słońcu wałek powinien spędzić przynajmniej kilka godzin. Roller z jadeitu to wspaniały pomysł na oryginalny podarunek nie zarówno dla bliskiej osoby, jak i dla siebie. Nie ma wątpliwości co do tego, że taki gadżet warto mieć w swojej kosmetyczce.