Wałek jadeitowy – jak masować nim twarz?

Dominik Gąska 09-08-2022

Jadeit to rzadki minerał z gromady krzemianów łańcuchowych. Zazwyczaj jest lśniącozielony, niemniej może być również przezroczysty albo przeświecający. Ma dość wszechstronne zastosowanie – głównie w branży jubilerskiej, ale nie tylko. Używa się go także w kosmetyce – m.in. do produkcji specjalnych wałków do masowania twarzy.

Dlaczego warto stosować wałek jadeitowy?

Jadeit od wieków słynie ze swych niezwykłych właściwości. Nie bez powodu nazywany jest kamieniem mistyków. Uważany jest za symbol władzy i fortuny, a także amulet chroniący przed chorobami nerek. Wpływa również na poprawne funkcjonowanie wątroby oraz serca. Wykorzystany w rollerach do masażu twarzy, szyi i dekoltu wpływa na poprawę kondycji skóry. Masażery z naturalnymi kamieniami są obecnie niezwykle popularne – i nic w tym dziwnego, ponieważ wykonywany za ich pomocą masaż przyczynia się do spłycania zmarszczek i spowalniania procesu powstawania kolejnych. Stosując regularnie wałek jadeitowy, można dość szybko zobaczyć pożądane rezultaty. To bardziej elastyczna i lepiej napięta skóra, dzięki czemu twarz wygląda młodziej i bardziej promiennie. Naturalny chłód jadeitu sprzyja drenażowi limfy i zamykaniu porów. Oczywiście masaż wykonany rollerem z jadeitem ma działanie nie tylko upiększające, ale także relaksujące. Nie od dziś wiadomo, że masaż to doskonały sposób na odprężenie się i redukcję stresu. Cały układ immunologiczny otrzymuje dodatkowe wsparcie, a cienie i opuchlizna pod oczami zostają wyraźnie zredukowane.

Masaż wałkiem jadeitowym – jak to robić?

Decydując się na masaż wałkiem jadeitowym, należy pamiętać o paru ważnych kwestiach. Przede wszystkim trzeba zacząć od odpowiedniego przygotowania twarzy oraz szyi. Muszą być one dokładnie oczyszczone. Masaż zawsze zaczyna się od szyi – ma to na celu pobudzenie kanałów węzłów chłonnych. Ruchy wałkiem powinny być delikatne. Nie jest zalecane zbytnie naciskanie nim na skórę – w szczególności przy masowaniu okolic uszu, ust oraz oczu, które są bardzo delikatne. Masaż wykonuje się od środka na zewnątrz – i tylko w jedną stronę. Wcześniej można schłodzić wałek w lodówce, ale nie jest to konieczne. Masaże wałkami z kamieni naturalnych wykonuje się na sucho lub z olejami. Można sięgnąć np. po olej ze słodkich migdałów lub olej arganowy – oba mają dobroczynny wpływ na skórę.

Wałek jadeitowy – jak masować nim twarz?

Jak dbać o wałek jadeitowy?

Aby wałek jadeitowy służył przez długi czas, należy o niego dbać – na szczęście nie jest to zbytnio wymagające. Najważniejsze jest to, aby metalowa część rollera nie miała kontaktu z wodą. Do wyczyszczenia kamieni w zupełności wystarczy lekko zwilżony wacik. Raz na jakiś czas wskazane jest wystawienie rollera na działanie promieni słonecznych – robi się to po to, aby kamienie naładowały się słoneczną energią. Na słońcu wałek powinien spędzić przynajmniej kilka godzin. Roller z jadeitu to wspaniały pomysł na oryginalny podarunek nie zarówno dla bliskiej osoby, jak i dla siebie. Nie ma wątpliwości co do tego, że taki gadżet warto mieć w swojej kosmetyczce.