Materace sprężynowe – kiedy ich zakup jest uzasadniony?

Anna Jarosz 17-08-2020

Materace sprężynowe to klasyczne rozwiązania, których popularność z roku na rok systematycznie maleje. Świadomi konsumenci chętnej sięgają bowiem po nowoczesne materace piankowe oraz lateksowe, które oferuję znacznie lepszy komfort snu oraz są polecane przez specjalistów. Okazuje się jednak, że w niektórych sytuacjach materace sprężynowe okazują się lepszym i rozsądniejszym wyborem. W jakich – o tym powiemy w tym artykule.

Krótka charakterystyka materacy sprężynowych

Pierwsze materace sprężynowe pojawiły się już pod koniec XIX w. i od tego czasu aż do początków XXI w. święciły prawdziwe triumfy. Pierwsze materace wyposażone były w sprężyny klasyczne, które z czasem zastąpione zostały bonellami i sprężynami kieszeniowymi. Aktualnie dostępne w sprzedaży akcesoria są dodatkowo wzbogacone specjalnymi przekładkami z włókna kokosowego, pianek oraz posiadają zróżnicowane strefy twardości. Szeroki wybór materacy sprężynowych i ich często bardzo zróżnicowana jakość sprawia z kolei, że znajdziemy wśród nich zarówno doskonałej jakości akcesoria, jak i słabsze materace, które nie są warte naszych pieniędzy.

Wybierając materac sprężynowy warto zainwestować w dobrej jakości akcesorium od znanej i cenionej w branży marki. Przed zakupem warto sprawdzić, czy wybrany przez nas model nie jest materacem bonellowym – takiego nie powinniśmy kupować, gdyż jest on nietrwały, mało wygodny oraz przy długim użytkowaniu może powodować problemy z kręgosłupem. Zdecydowanie lepszym wyborem będą natomiast nowoczesne materace sprężynowe typu multipocket wyposażone w gęsto rozmieszczone sprężyny, z których każda pracuje niezależnie od pozostałych. Taki materac zapewni wysoki komfort nocnego wypoczynku oraz świetnie sprawdzi się w przypadku par.

Materace sprężynowe – kiedy ich zakup jest uzasadniony?

Kiedy warto kupić klasyczny materac sprężynowy?

Materace sprężynowe będą doskonałym rozwiązaniem dla osób, które posiadają ograniczony budżet na zakup nowego materaca. Są one z reguły tańsze od materacy piankowych i lateksowych, przez co na ich kupno może pozwolić sobie praktycznie każdy. Warto jednak z dużą dozą ostrożności podejść do ceny i raczej unikać akcesoriów podejrzanie tanich – zazwyczaj w parze z niską ceną będzie bowiem szła ich słaba jakość. Inwestując w droższy, lepszej jakości materac sprężynowy zyskujemy także jego lepszą i dłuższą trwałość. Ponadto, materace sprężynowe sprawdzą się w domach, w których dostępny jest sztywny stelaż i nie jest planowana jego wymiana.

Zakup materaca sprężynowego jest godny polecenia także w sytuacji, kiedy poszukujemy podłoża do spania do rzadko używanej sypialni lub pokoju gościnnego. W takim przypadku inwestowanie w drogi materac piankowy czy lateksowy jest pozbawione sensu, gdyż i tak nie wykorzystamy w pełni oferowanych przez niego możliwości. Tańsze materace sprężynowe zaoferują natomiast wygodę okazjonalnego wypoczynku oraz pozwolą ograniczyć wydatki związane z kompletowaniem domowego wyposażenia. Więcej praktycznych informacji na temat zalet materacy sprężynowych oraz ich przykładowe modele warte uwagi znaleźć można na stronie: https://www.wysypiamsie.pl/kiedy-warto-kupic-materac-kieszeniowy/.