Narzędzia online wspierające działalność firmową

Joanna Czechowicz 07-09-2020

Niezależnie od tego czy jest się doświadczonym biznesmanem czy też nie, znajomość narzędzi jest kluczowe dla każdego z nich. Dzięki temu następuje nie tylko oszczędność pracy, pieniędzy, ale co istotne to, że jest to nieoceniona pomoc podczas prowadzenia biznesu. Inwestycja w nie jest najlepszą jaką można podjąć w dziedzinie zawodowej. Jakie zatem narzędzia są pomocne w prowadzeniu firmy?

TMetric Time Tracker

Jednym z przydatnych narzędzi w prowadzeniu własnego biznesu jest TMetric. Pozwala ono na ustawienie czasu jaki zakładamy na dany projekt czy zadanie. Jest ono nieskomplikowane w obsłudze przez co chętnie po nie przedsiębiorcy sięgają. Ponadto zezwala na dodawanie nowych użytkowników, co umożliwia kontrolę pracy wykonywanej przez różne grupy projektowe. Narzędzie to motywuje do wykonywania danego zadania, uczy pracować pod presją czasu nałożonego przez osobę zarządzającą firmą. Każdy projekt zostaje raportowany. Może być grupowy, dzienny czy zadaniowy. Jest to określane w zależności od potrzeb danej firmy. Przy każdym projekcie występuje możliwość kontrolowania budżetów przeznaczonych na ich realizację. Jest ono przydatne szczególnie dla freelancerów.

Narzędzia online wspierające działalność firmową

Streak

To narzędzie idealne do zarządzania klientami i selekcjonowania grupami klientów. Umożliwia ono integrację z pocztą Gmail czy to na komputerze stacjonarnym czy innym mobilnym urządzeniu. Dzięki temu jest się posiadaczem dobrze działającego systemu CRM.

Trello

Do zarządzania projektami warto również skorzystać z Trello, które przeznaczone jest do Agile Project Management, który pozwala określić budżet na dany projekt i produkty o właściwej jakości, które dostosowane będą do możliwości firmy, jak i potrzeb grupy konsumenckiej. Trello pozwala na kreowanie zadań i projektowanie, a także śledzenie ich postępów. Ma możliwość integrowania się z Dropboxem, co jest niezwykle pomocne w trakcie pracy projektowej.

Do innych przyjaznych narzędzi zaliczyć można Uberconference, JoinMe, Dropbox, Google Drive, GetResponse, Canva oraz Boomerang.