Ocieplenie fundamentów, jako ważny etap budowy domu.

Filip Ostrowski 28-09-2020

Prawidłowo wykonana termoizolacja budynku jest niezwykle ważna, ponieważ chroni budynek przed niekorzystnymi czynnikami z zewnątrz. Wielu inwestorów główną uwagę przykłada zwłaszcza do termoizolacji ścian budynku. Bowiem właściwe ocieplenie ścian pozwala nam w znaczący sposób zmniejszyć wydatki na energie cieplną. Należy jednak podkreślić, że tak samo ważna jak termoizolacja ścian jest także hydroizolacja fundamentów. Ocieplenie fundamentów to niezwykle istotny element termoizolacji, dlatego też warto zwrócić uwagę na to, aby tego typu prace zostały wykonane solidnie i procesjonalnie.

Dlaczego ocieplenie fundamentów jest, aż tak ważne?

Fundamenty są podstawą budynku, dlatego też nie powinniśmy dopuścić do tego, aby nie były one w odpowiedni sposób zabezpieczone przed działaniem wody. Brak właściwej izolacji fundamentów to szybka droga do pojawienia się w naszym domu wilgoci. A jak powszechnie wiadomo pleśń bardzo niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Jeżeli więc nie chcemy mieć problemów z wilgocią i pleśnią zadbajmy o prawidłowe ocieplenie fundamentów. Zabezpieczenie przeciwwodne fundamentów pozwoli nam uniknąć systematycznego przenikania wody do wnętrza budynku. Ocieplenie fundamentów to bez wątpienia inwestycja na długie lata. Jeżeli zależy nam na trwałości konstrukcji domu i na jakości życia mieszkańców to pamiętajmy o tym, że do izolacji fundamentów warto wybierać wyłącznie sprawdzone materiały dobrej jakości.

Ocieplenie fundamentów, jako ważny etap budowy domu.

Jakie rodzaje izolacji fundamentów wyróżniamy?

W przypadku izolacji fundamentów możemy wyróżnić izolacje pionową i izolacje poziomą. Obie są równie ważne i obie należy wykonać w solidny i szczelny sposób, stosując wyłącznie dobrej jakości, sprawdzone materiały. Izolacja pionowa ociepla pionowe ściany fundamentów, izolacje poziomą wykonuje się natomiast na ławach fundamentowych lub na płycie fundamentowej. Jakie pełnią funkcje? Izolacja pionowa chroni przed zawilgoceniem ścian i piwnic, natomiast izolację pozioma stosuje się po to, aby zapobiec podciąganiu wody z gruntu w górę budynku. Warto zwrócić uwagę na to, że prawidłowo wykonane izolacje pionowe i poziome fundamentów powinny ze sobą współgrać i tworzyć szczelny i spójny układ. Pamiętajmy, bowiem o tym, że ich trwałe połączenie jest gwarancją solidnego zabezpieczenia budynku.

Firma Suez – specjalista w sprawach hydroizolacji.

Jeżeli szukamy fachowego doradztwa w zakresie hydroizolacji budynku w tym miedzy innymi w sprawach dotyczących ocieplania fundamentów to z pewnością warto skontaktować się z pracownikami firmy Suez. Natrafimy tu, bowiem na doświadczonych specjalistów, któryż posiadają bardzo duża wiedzę w tym zakresie i którzy w profesjonalny sposób pomogą nam dokonać właściwych wyborów. Pracownicy firmy Suez po wstępnej analizie podpowiedzą nam, które rozwiązanie w naszym przypadku będzie najbardziej korzystne. Ponadto należy podkreślić, że w firmie tej zakupimy także wszelkiego rodzaju materiały niezbędne do wykonania trwałej i skutecznej izolacji fundamentów.