Róże ogrodowe - czym się kierować przy ich wyborze?

Joanna Czechowicz 04-11-2020

Piękny i zadbany ogród stanowi wizytówkę każdego domu. Z tego względu tak wiele osób przywiązuje uwagę do urządzenia tej przestrzeni. Niewątpliwie ogród doskonale zdobią róże. Ich różnorodność sprawia, że dają niemal nieograniczone możliwości w kwestii przyozdobienia przestrzeni przed domem. Doskonale sprawdzą się również na tarasie czy balkonie. Bogatą ofertę wysokiej jakości róż posiada między innymi sklep z różami –  Róże Ogrodowe.

Róże z licencją i certyfikatem

Z pomocą sklepu Róże Ogrodowe można bardzo efektownie udekorować taras, balkon, podwórko oraz ogród. W ofercie sklepu dostępne są odmiany wyselekcjonowanych gatunków róż. Rośliny te posiadają licencję niemieckich hodowców Kordes i Tantau. Niektóre odmiany tych roślin są odznaczone nagrodą ADR. Warto wiedzieć, iż takie odznaczenie otrzymują wyłącznie wysokogatunkowe róże. Rośliny sadzone są w ogrodach badawczych na terenie Niemiec. Następnie uprawiane są one bez użycia pestycydów oraz środków ochrony roślin. Krzewy są stale doglądane, co roku przyznawane są im punkty w odpowiedniej skali. Na ich podstawie przyznawane są następnie certyfikaty ADR. Wśród roślin odznaczonych tą właśnie nagrodą można wymienić między innymi następujące odmiany:

  • róża pnąca Camelot,
  • róża rabatowa Candela,
  • róża miniaturowa Charmant,
  • róża okrywowa Amica.

Róże pnące dla początkujących ogrodników

Początkujący ogrodnik, który dopiero rozpoczyna przygodę z sadzeniem, może nabyć w pierwszej kolejności róże pnące. Są one bardzo łatwe w pielęgnacji i co ważne, są niezwykle odporne na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne. Charakteryzują się one efektownymi pąkami i ładną kolorystyką. Niektóre odmiany nie przestają rosnąć ani kwitnąć, trzeba je tylko regularnie podcinać. Oprócz roślin pnących w sklepie można znaleźć również róże okrywowe, miniaturowe, pomarszczone czy wielkokwiatowe. Warto także wiedzieć, że każdy klient wraz ze swoim zamówieniem otrzymuje profesjonalną instrukcję sadzenia oraz uprawy danej rośliny. Co ważne, kwiaty można odebrać w sklepie stacjonarnym, bądź zamówić z dostawą. Po dokonaniu zamówienia róże zostają zabezpieczone, zapakowane, a następnie trafiają w ręce kuriera, który bezpiecznie dostarcza przesyłkę pod wskazany adres.

Róża miniaturowa Charmant idealna na balkon

Charmant jest odmianą róży miniaturowej. Dobrze rośnie ona w donicach, dlatego z powodzeniem można ją umieścić na balkonie. Odmiana ta jest wysoce odporna na czarną plamistość liści oraz na mączniaka. Róża ta odznacza się nagrodą ADR, gdyż jest niezwykle odporna na działanie czynników zewnętrznych. Roślina ta sięga maksymalnie do 50 cm wysokości, dostępna jest z różowymi kwiatami. Odcień zmienia się delikatnie w zależności od przekwitania oraz pory roku. Odmianę Charmant oraz pozostałe gatunki można nabyć w sklepie Róże Ogrodowe. Każde zamówienie jest dokładnie sprawdzane przed wysłaniem, zatem klient może mieć pewność, że otrzyma najlepszej jakości, wysokogatunkową różę. Nie czekaj i już dzisiaj spraw, aby Twój taras lub ogród stał się wyjątkowy.

 

Róże ogrodowe - czym się kierować przy ich wyborze?