Pielęgnacja skóry na co dzień w minimalistycznym wydaniu

Marek Zarębski 03-09-2021

O skórę należy dbać codziennie. Jednym z podstawowych kosmetyków pielęgnacyjnych jest krem nawilżający, który powinien być prawidłowo dobrany do potrzeb skóry, jej stanu oraz problemów. Dodatkowo możemy sięgnąć także po serum, które z zasady ma silniejsze działanie pielęgnacyjne oraz krem pod oczy pozwalający zatroszczyć się o delikatną skórę wokół oczu.

Czy pielęgnacja może być prosta?

Najlepsza pielęgnacja skóry to ta minimalistyczna. Nasza cera nie potrzebuje dziesiątek, nakładanych warstwowo kosmetyków, aby wyglądać ładnie i promiennie. Kluczową kwestią jest bowiem prawidłowy dobór preparatów, które powinny pasować do rodzaju skóry oraz zaspokajać jej aktualne potrzeby. Warto także mieć świadomość, że raz ustalona pielęgnacja nie jest na zawsze – z upływem czasu nasza skóra może się zmieniać i wymagać zupełnie innych produktów niż te, które stosowaliśmy do tej pory.

Podstawowa, codzienna pielęgnacja skóry twarzy powinna bazować na czterech kosmetykach. Jest nim krem nawilżający, który możemy stosować zarówno na dzień i na noc, jak i posiadać dwa różne kosmetyki. Ten nocny powinien być jednak bogatszy i bardziej treściwy, aby wspierał regenerację skóry w czasie snu. Oprócz kremu warto zaopatrzyć się w serum oraz krem pod oczy i oba te kosmetyki nakładać pod krem. Ostatnim krokiem minimalistycznej pielęgnacji jest natomiast krem z filtrem, który stosujemy tylko rano.

Pielęgnacja skóry na co dzień w minimalistycznym wydaniu

Krem z filtrem – niezbędnik pielęgnacyjny każdej kobiety

Każda świadoma kobieta wie, że największy wpływ na starzenie się skóry oraz pogorszenie jej stanu z upływem czasu ma promieniowanie słoneczne. Nie sposób go unikać, gdyż oddziałuje ono na naszą skórę nawet w zimie oraz w pochmurne dni. Skuteczną bronią przed jego negatywnym wpływem jest natomiast dobrej jakości krem SPF 30 lub 50+, który należy stosować każdego dnia rano oraz powtarzać jego aplikację co ok. 2-3 godziny. Krem SPF pozwala opóźnić procesy starzenia się skóry, chroni przed pojawieniem się pierwszych zmarszczek oraz nieestetycznymi przebarwieniami. Jest to jeden z kluczowych kosmetyków pielęgnacyjnych, które powinny obowiązkowo znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety.