Skóra naczynkowa, jak o nią dbać

Jakub Przybylski 14-03-2022

Zaczerwienienia, pajączki i nadwrażliwość na zmiany temperatur są zmorą większości kobiet. Przed rozpoczęciem walki z tym przeciwnikiem, spróbujmy go zrozumieć, aby każdy nasz krok przynosił odpowiedni rezultat.

 

Geny

 

Skłonność do cery naczynkowej wynika z tendencji do rozszerzania się naczyń krwionośnych. Problem cery naczynkowej, ze względu na swoje podłoże genetyczne, nie jest możliwy do całkowitego wyeliminowania, ale dość łatwo można nad nim zapanować. Problemy ze skórą naczynkową głównie dotyczy kobiet, ze względu na wyższy poziom estrogenów niż u mężczyzn. Często zażywanie tabletek antykoncepcyjnych pogłębia ten problem.

Skóra naczynkowa, jak o nią dbać

Domowa pielęgnacja

 

Większość z nas wie, że ogromne znaczenie podczas pielęgnacji cery, nie tylko naczynkowej. Chcąc zadbać o swoją cerę, musimy pamiętać, że odpowiednia dieta wspomoże naszą walkę. Jest to pierwszy krok, który powinniśmy wykonać przed zakupem odpowiednich kosmetyków lub wizytą u kosmetologa. Dieta przy cerze naczynkowej powinna być bogata w witaminę C. W diecie powinny się znaleźć truskawki, papryka, pomarańcze i brukselka. Te produkty w codziennej diecie uszczelnią naczynia, dzięki temu zapobiegniemy powstawaniu podskórnych wylewów i pajączków. Dodatkowo w diecie powinna znaleźć się rutyna, która wzmocni ścianki naczyń włosowatych i sprawi, że ich przepuszczalność znacząco się zmniejszy. Sporą dawkę tego związku znajdziesz w burakach, granacie i kaszy gryczanej.

 

Pielęgnacja w gabinecie

 

Niestety walka o piękną i zdrową skórę nie kończy się na domowej pielęgnacji. Zazwyczaj musimy sięgnąć po mocniejszą pomoc, by nasze wysiłki nie poszły na marne. Decydując się na zabiegi w gabinecie kosmetycznym, musisz pamiętać, by wykonywać je w odpowiednich porach roku. Nie możemy decydować się na zabiegi podczas skrajnych temperatur, czyli zimą i latem. Najlepszymi porami jest jesień i wczesna wiosna. Do wyboru mamy dużą ilość zabiegów dedykowanych do rodzaju naszej skóry. Zdecydowanie polecamy w tym wypadku dobrze dobrany peeling chemiczny, czyli kwasowy, aby nasza skóra odzyskała zdrowy i świezy wygląd.