Startup szansą na ekspansję polskiej przedsiębiorczości

Maciej Sobczak 05-07-2022

Z roku na rok rośnie zainteresowanie Polaków prowadzeniem własnych biznesów. Mimo tego, że własne firmy najbardziej skłonni są otwierać ludzie młodzi, wykształceni i wykwalifikowani w konkretnej dziedzinie, wśród twórców startupów nie brakuje także osób, które do tej pory realizowały się zawodowo pracując na umowę o pracę. Własna firma daje im możliwość realizacji swojego potencjału biznesowego oraz osiągnięcie wysokich zysków. Co ciekawe, sporo polskich startupów nie ogranicza się do działania jedynie na rodzimym rynku – wiele z nich dąży także do wejścia na rynki zagraniczne, w tym na oferujący spory potencjał biznesowy Daleki Wschód.

W czym tkwi sekret powodzenia startupów?

Pod pojęciem startupu kryje się zupełnie nowym model przedsiębiorczości. Są to zwykle niewielkie przedsiębiorstwa, których głównym wyróżnikiem jest innowacyjność. Tego typu firmy wykazują bardzo duży potencjał wzrostu, który nie jest jednak pozbawiony ryzyka. W ogólnym rozrachunku opłaca się jednak je podjąć, gdyż efekty mogą przejść najśmielsze oczekiwania. Olbrzymi potencjał rozwojowy startupy zawdzięczają przede wszystkim wyborowi konkretnej niszy, którą mogą z sukcesem zapełnić ich usługi oraz korzystaniem z technologicznych osiągnięć ostatnich lat.

Ponad 1/3 polskich startupów sprzedaję swoje produkty i usługi za granicą. Polskie startupy specjalizują się głównie w obszarze big data, internetu rzeczy, analityce, rozwiązaniach z zakresu IT oraz sektorze zdrowia i biotechnologii. Ich usługi są doceniane nie tylko w samej Europie, w której panuje spora konkurencja w każdej z tych dziedzin, lecz przede wszystkim w krajach takich, jak Korea Południowa.

Mimo tego, że jest to wymagający i trudny rynek, zwłaszcza dla Europejczyków, wejście na niego i nawiązanie intratnych kontaktów handlowych jest jak najbardziej możliwe do zrealizowania. W celu ułatwienia tego zadania powstała usługa consulting Korea Południowa, która skutecznie wspiera polskie startupy w zdobywaniu tego rynku.

Startup szansą na ekspansję polskiej przedsiębiorczości

Usługa consulting Korea Południowa – w czym pomaga polskim startupom?

Usługi consultingowe pełnią bardzo ważną rolę w rozwoju współczesnych biznesów. Są wręcz nieocenione w przypadku firm, które chciałyby rozszerzyć swoją działalność na kompletnie dla nich obce rynki. Do takich niewątpliwie zalicza się Korea Południowa, w której kontakty biznesowe rządzą się zupełnie innymi prawami. Pomimo swojej nowoczesności i zamiłowania do zachodniej kultury, Korea Południowa jest nadal silnie przywiązania do tradycji. Bardzo dużą rolę w kontaktach biznesowych odgrywa hierarchia, która wpływa na sposób prowadzenia negocjacji i całokształt kontaktów biznesowych.

Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że Korea Południowa jawi się nam jako egzotyczny, odmienny od naszego świat, w którym trudno poruszać się samodzielnie, bez wsparcia zaufanego, obeznanego w jego realiach podmiotu. Specjalnie z myślą o polskich startupach, które widzą potencjał na rozwój swojej działalności właśnie na rynku koreańskim, stworzona została usługa consulting korea południowa, która oferuje profesjonalne doradztwo biznesowe na rynkach wschodnich. Uwzględnia ono uwarunkowania prawne, tendencje społeczne, gospodarcze i technologiczne, oferując korzystającym z niego firmom istotne wsparcie w rozszerzaniu swojej działalności na rynki dalekowschodnie.