Świąteczny prezent dla pracowników

Aleksandra Kowalska 27-10-2021

Wzajemne obdarowywanie się prezentami w okresie świątecznym jest powszechną tradycją. Również pracodawcy często decydują się na przekazanie swoim pracownikom prezentów. Do Świąt Bożego Narodzenia zostało coraz mniej czasu, warto więc już teraz zastanowić się nad wyborem prezentu.

Dodatkowa gotówka przed Świętami - premia dla pracownika

Jedną z najprostszych w realizacji form obdarowania pracowników jest przyznanie świątecznej premii. Zastrzyk gotówki w okresie, kiedy wiele osób ma dodatkowe wydatki, przyda się szczególnie pracownikom na słabiej opłacanych stanowiskach. Pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel - wspomóc domowy budżet lub zaszaleć i samemu zrobić sobie prezent opłacony z premii. Taki prezent może być przekazany na kilka sposobów - jako dodatek do wypłaty lub jako premia w gotówce. Premia może być także przyznana w formie karty przedpłaconej prepaid. Można nią płacić w dowolnym miejscu.

Świąteczne bony i vouchery dla pracowników

Innym ciekawym sposobem docenienia pracownika jest podarowanie mu bonu lub vouchery. To podobny prezent do świątecznej premii, jednak środki można wykorzystać jedynie w konkretnym miejscu. Świąteczny bon pozwala na zakup produktu lub usługi w wybranym przez pracodawcę miejscu, co sprawi, że pracownik na pewno zrobi sobie prezent. W przypadku premii gotówkowej pieniądze często są bowiem wydawane na codzienne potrzeby.

W przypadku wyboru vouchera pracodawca może sprezentować swoim podwładnym kilka miłych chwil. Dzięki voucherowi pracownik może uczestniczyć w ciekawym wydarzeniu, wybrać się na seans filmowy lub uroczystą kolację. Niektóre firmy oferują także vouchery na bardziej ekstremalne przeżycia - skoki ze spadochronem lub jazdę sportowym samochodem po torze.

Świąteczny prezent dla pracowników

Zestawy upominkowe, kosze prezentowe dla pracowników

Najbardziej tradycyjnym rodzajem prezentu dla pracownika jest z pewnością kosz upominkowy. lub zapakowany prezent. Zawartością mogą być słodycze, kawa, wino, itp. Ostatnio coraz modniejsze stają się ekologiczne wyroby pochodzące od lokalnych dostawców - dżemy, miody lub domowe wypieki.