Jakie fototapety do salonu warto wybrać?

Klara Orłowska 21-07-2022

Salon jest głównym pokojem w domu, gdzie zwykle przyjmujemy gości i urządzamy spotkania z przyjaciółmi. Także w nim rodziny mogą wspólnie oglądać swoje ulubione filmy lub organizować wieczory rozrywkowe. To czyni go reprezentacyjnym pomieszczeniem, które musi zachwycać swoja aranżacją. Takie rozwiązanie może okazać się trudne, zwłaszcza na małych metrażach. Wtedy ściany mogą być ozdabiane przez umieszczanie na nich zachwycających fototapet do salonu.

Fototapet 3D do salonu każdej wielkości

Do małych salonów idealne będą trójwymiarowe fototapety z efektem głębi. Jest to niezwykle niedrogi i szybki sposób na zmianę stylu i stworzenia nowej atmosfery w tym pokoju.

Tapeta fotograficzna na ścianach w wersji 3D sprawia, że przestrzeń wygląda na większą. Dzięki temu stawiając na odpowiednie wzory możemy wydzielić czy podkreślić różne strefy w salonie wizualnie powiększając przestrzeń. Wybierając motywy, które są jasne i ciepłe, rozjaśnimy również mniej doświetlone wnętrza. Rozwiązania te są szczególnie przydatne w mniejszych pomieszczeniach. Z powodzeniem możemy fototapety przykleić nie tylko na pustej ścianie, ale także zrobić z nich tło dla szaf czy sofy.

Jakie fototapety do salonu warto wybrać?

Nowoczesne fototapety na ścianę̨

Do aranżacji loftów czy wnętrz nowoczesnych i industrialnych idealne będą nowoczesne fototapety imitujące różne faktury czy te, które posiadają dwa kolory. Najlepsze kolory mogą być szare, beżowe czy tez klasyczne czarno-białe. Można wybrać zachwycające fotografie miast czy zwierząt, proste geometryczne wzory czy imitację marmury czy metalu.

Jaka będzie najlepsza fototapeta do salonu?

Tapety fotograficzne są dostępne w wielu stylach i rozmiarach i dlatego trudno jest wybrać dokładny temat dla tego pokoju. Warto najpierw pomyśleć o rzeczach, które cię odprężą i usatysfakcjonują. Obrazy łąk, kwiatów, drzew i zachodów słońca z pewnością będą wyjątkowe i pomogą uzyskać wyjątkową atmosferę. Taka fototapeta idealnie pasuje do wnętrz utrzymanych w nieuchwytnym i romantycznym stylu.