Usługi reklamowe – czy warto się na nie decydować?

Maria Pierzchała 22-04-2021

Współcześnie dobrze przeprowadzona kampania marketingowa jest w stanie zbudować znaczną przewagę nad konkurencją. Fakt ten powoduje stale rosnące zainteresowanie podjęciem współpracy z agencją reklamową. Każdy przedsiębiorca powinien mieć świadomość jakie usługi reklamowe warto wybierać oraz jak zwykle wygląda współpraca z agencją reklamową. Na co więc warto się przygotować?

Świadomość oferty danej agencji

Wiele biznesmanów przychodząc na spotkanie do agencji reklamowej nie jest w stanie jasno określić własnych oczekiwań, co wynika z braku wiedzy o usługach, świadczących przez daną agencję reklamową. Wiele osób zamiennie stosuje działanie podejmowane przez agencję reklamową i marketingową, co jest dużym błędem. Agencja reklamowa skupia się na tworzeniu samej kampanii w przeciwieństwie do agencji marketingowej, która zajmuje się wdrażaniem i rozwojem strategii dla nowego produktu. W jej pracę wchodzi również sposób wprowadzenia nowego wytworu na rynek oraz wybór kanału komunikacyjnego. Bardzo popularne w ostatnich czasach stały się agencje digitalowe, które zajmują się marketingiem, odbywającym się w przestrzeni internetowej. Spotkać się można również z agencjami eventowymi, których działalność opiera się na organizacji wydarzeń promocyjnych dla firm. Stąd przed wyjściem na spotkanie z daną agencją warto wiedzieć jakie usługi ona oferuje i czy są zgodne z własnymi potrzebami biznesowymi. Pod ich kątem powinno się dobierać odpowiednią agencję.

Usługi reklamowe – czy warto się na nie decydować?

Przykładowe usługi reklamowe

Jak już wspomniano przed podjęciem decyzji o nawiązaniu współpracy z agencją reklamową warto zapoznać się z usługami jakimi świadczy. Niektóre z nich zajmują się jednym sposobem reklamowania, a wiele świadczy kompleksowe usługi reklamowe. W ofercie znajdować się może wykonywanie reklam tablicowych, szyldowych, kasetonowych, w formie liter 3D, reklam ze styroduru, banerów, roll upów, ścianek wystawienniczych, pylonów i innych. Wśród usług poligraficznych mogą znajdować się ulotki, wizytówki, foldery, katalogi, broszury, teczki A4 (ofertowe), notesiki, plakaty, segregatory, koperty z nadrukiem, etykiety czy papier firmowy. Wiele oferuje tworzenie reklam w formie gadżetów takich jak długopisy, reklamówki, smycze, torby papierowe, breloki, usb oraz zestawy piśmiennicze. Wśród usług agencji reklamowych spotkać można tworzenie stron www oraz inne formy reklamy internetowej czy też bardziej tradycyjne sposoby jak oklejanie samochodów.

Oddanie działań marketingowych w ręce specjalistów

Firmy, które decydują się na oddanie działań marketingowych w ręce doświadczonej agencji ma pewność, że wszystkie czynności zaplanowane przez marketingowców są przemyślane i dokładnie przeanalizowane. Zwykli właściciele firm nie posiadają takiej biegłości w poruszaniu się w świecie mediów. Agencje reklamowe czują się w tym jak ryba w wodzie, gdyż jest to ich rodzima branża. Agencja reklamowa stoi nie tylko za tworzeniem danej reklamy, ale także dokonuje wnikliwej analizy mocnych i słabych stron danych usług w porównaniu z konkurencyjnymi działalnościami. Bez tego działania marketingowe nie będą przynosiły oczekiwanych rezultatów.