Jaki rodzaj kabiny prysznicowej wybrać?

Aleksandra Kowalska 14-05-2020

Kabiny prysznicowe to popularna opcja, na którą w dzisiejszych czasach decyduje się naprawdę wiele osób. Kabiny prysznicowe są tak często wybierane, ponieważ to bardzo wygodne rozwiązanie. Ponadto, jeżeli korzystamy z kabiny, a nie wanny to w znaczący sposób oszczędzamy wodę, a co za tym idzie również i pieniądze.

Jakie rodzaje kabin wyróżniamy?

Pamiętajmy, że za optymalne wymiary kabiny prysznicowej uznaje się kabiny o podstawie 90 x 90 cm. W przypadku niewielkich łazienek można zdecydować się na zakup kabiny w rozmiarze 80 x 80 cm lub kabiny asymetrycznej o wymiarze podstawy 70 x 90 cm. Jeżeli chodzi o rodzaj to najczęściej kupowane są tak zwane kabiny narożne lub kabiny we wnęce. Zarówno te pierwsze, jak i drugie doskonale sprawdzą się nawet w małej łazience. W dużych pomieszczeniach możemy natomiast pozwolić sobie na kabiny o niestandardowych kształtach i rozmiarach, wszystko po to, aby kąpiel była jak najbardziej relaksująca i wygodna. Biorąc pod uwagę budowę i funkcje, jakie pełni kabina, wyróżniamy natomiast dwa podstawowe typy, są to kabiny natryskowe i wielofunkcyjne. Kabiny wielofunkcyjne zawierają takie udogodnienia jak np. zdalne sterowanie, hydromasaż czy saunę parową. Jeżeli chodzi natomiast o kabiny natryskowe to służą one głównie do mycia, ale po zainstalowaniu specjalnego panelu z dyszami możemy pozwolić sobie w nich również na masaż.

Jaki rodzaj kabiny prysznicowej wybrać?

Rodzaje kabin natryskowych.

Jeżeli zdecydujemy się na zakup kabiny natryskowej możemy wybrać kabinę natryskową narożną, przyścienną lub wolno stojącą. Mogą to być zarówno kabiny kwadratowe, prostokątne, półokrągłe, jak i trójkątne. Najwięcej osób decyduje się jednak na zakup kabiny narożnej półokrągłej, ponieważ zapewnia ona dobrą komunikację pomiędzy poszczególnymi strefami nawet w małej łazienki. Biorąc pod uwagę sposób mocowania ścianek i drzwi wyróżniamy trzy główne rodzaje kabin natryskowych. Są to kabiny o konstrukcji ramowej (profilowej), półramowej lub bezramowej. W tym przypadku najpopularniejszym modelem są kabiny o konstrukcji ramowej. Kabina prysznicowa może być wypełniona bezpiecznym szkłem hartowanym (możliwe jest również zamówienie szkła barwionego) lub polistyrenem.