Zbawienny wpływ tańca

Aleksandra Kaszuba 21-01-2021

Taniec zaliczany jest do grupy najbardziej naturalnych form ruchu takich jak chodzenie czy bieganie. Aktywność ta daje ogromną satysfakcję. Ponadto stanowi wspaniałą formę komunikacji z drugim człowiekiem oraz idealny sposób na bliskość.

Korzyści zdrowotne płynące z tańca

Nie od dziś wiadomo, że taniec ma korzystny wpływ na ciało człowieka. Usprawnia stawy oraz uwalnia nagromadzone w nim napięcia, dodatkowo wzmacniaja mięśnie grzbietu i brzucha, łydek i ramion. Prostuje sylwetkę oraz łagodzi dolegliwości bólowe. Taniec poprawia pracę serca i uelastycznia tętnice, dlatego często kardiolodzy zalecają ten rodzaj aktywności ruchowej swoim pacjentom. Tańcząc zmniejsza się poziom cholesterolu we krwi i reguluje ciśnienie. Aktywność ta reguluje oddech oraz powoduje, że dostarcza komórkom więcej tlenu niezbędnego do spalania jedzenia i czerpania z niego energii.

Ta forma spędzania wolnego czasu ulepsza koordynację ruchów i zmniejsza ryzyko niebezpiecznych upadków. Jest także idealny w walce z osteoporozą. Ponadto wzmacnia odporność i uaktywnia mechanizmy obronne, co jest istotne dla osób w podeszłym wieku. Oprócz korzyści zdrowotnych ma również zalety społeczne, ponieważ pomaga w nawiązywaniu kontaktów towarzyskich, redukując poczucie samotności. Taniec przeciwdziała także depresji, ponieważ wzmaga wydzielanie endorfin, poprawiając nastrój i dodając chęć do życia. Obniża poziom hormonu stresu, czyli kortyzolu. Jest zalecany dla osób chorych na Parkinsona, zwłaszcza tango. To doskonała forma nauki równowagi oraz koordynacji rąk i nóg.

Zbawienny wpływ tańca

Szkoła Tańca Dancefloor

Na taniec najlepiej jest się zapisać do Szkoły Tańca. Jedną ze znanych krakowskich i zabrzańskich szkół tańca jest Dancefloor spotykana w sieci pod adresem https://www.szkoladancefloor.pl. Jej głównym celem jest poprawa nastroju uczestników zajęć poprzez jak najlepszy poziom przekazywania wiedzy tanecznej. Oferta jest dedykowana wszystkim grupom wiekowym. Najczęściej przychodzącą grupą są osoby dorosłe. Można przychodzić na zajęcia dla par jak i pojedynczo. Taniec w tej szkole porównywany jest do SPA, gdyż ich zdaniem nie ma przyjemniejszej kuracji odmładzająco-upiększającej.

W ofercie szkoły znajduje się propozycja dla Pań, a dokładnie Salsa Lady Styling, Sexy Dance czy Coctail Dance/ Latino Lady Styling. Parom oferuje się zajęcia z Bachaty, Sylwestrowej Rozgrzewki, Tańca użytkowego dla Par, Tańca towarzyskiego i użytkowego, Tango, Lekcje indywidualne oraz kursy dla narzeczonych. W szkole nabywać można umiejętności Tańca Nowoczesnego na lekcjach Dancehallu, Jazzu i Modern Jazzu, Hip Hopu, tańca dla dzieci i młodzieży oraz roztańczonych przedszkolaków. Dla narzeczonych w ofercie znajduje się kurs dla narzeczonych, lekcje indywidualne oraz taniec użytkowy i towarzyski. Dzieciom i młodzieży proponuje się zajęcia z Tańca dla dzieci i młodzieży, Roztańczonych przedszkolaków, Zumby oraz Baletu/Jazzu dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Jak widać każdy z pewnością znajdzie zajęcia i grupę odpowiednią do własnych upodobań, możliwości i wieku.