Jak wybrać stylową i praktyczną klamkę?

Jakub Ostrowski 02-04-2021

Kiedyś klamki były ostatnim detalem, na który zwracała uwagę większość klientów, ponieważ służyły przede wszystkim do otwierania i zamykania drzwi. Dziś wspomniane uchwyty kojarzą się z progresywnością, elegancją, nowoczesnością i statusem. Dzięki nim możesz wyrazić swoje wyczucie estetyki. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów!

Nowoczesne klamki do drzwi

Coraz większą popularnością cieszą się długie i duże uchwyty, które łączą styl z wygodą. Producenci proponują też zamki otwierane za pomocą mobilnej aplikacji lub skanerów linii papilarnych. W sklepach znajdziesz też eleganckie i wytrzymałe klamki wpuszczane. 

Drzwi wejściowe stają się coraz większe, grubsze i mocniejsze, dlatego należy dopasować do nich solidne uchwyty. Jeśli chcesz podkreślić nowoczesny charakter domu, zdecyduj się na długą klamkę. A może chcesz nadać drzwiom nowy wymiar? W takim razie zdecyduj się na wpuszczany uchwyt, który w przeciwieństwie do tradycyjnych klamek z mocowaniami, nie wystają z drzwi. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie ma klamki, ale kiedy się zbliżysz, zauważysz rowek. Wystarczy go chwycić, aby otworzyć lub zamknąć drzwi. Takie uchwyty kojarzą się z wyrafinowaniem i nowoczesnością.

Jak wybrać stylową i praktyczną klamkę? 

Niestandardowe wkładki - sposób na personalizację

Personalizacja nie jest już zarezerwowana tylko dla wystroju wnętrz. Taki trend można zaobserwować w dodatkach do drzwi wejściowych, takich jak klamki. Występują w różnych kolorach i kształtach, dzięki czemu z pewnością znajdziesz uchwyt, który przypadnie Ci do gustu. Jeśli chcesz zamontować drzwi ze stali nierdzewnej, wybierz klamkę z tego samego materiału, dzięki czemu możesz je jeszcze bardziej wyróżnić.

Kolorowe klamki nadadzą ponadczasowego charakteru zarówno drzwiom wejściowym, jak i domowi. Kiedyś jasnoczerwony uchwyt kojarzył się ze zbytnią ekstrawagancją, dziś jest oznaką odwagi i osobistej estetyki. Jeśli lubisz się wyróżniać, zdecyduj się na kolorowy uchwyt. Zajrzyj na https://www.klamki-drzwiowe.pl.

Jak wybrać stylową i praktyczną klamkę? 

Antybakteryjne materiały przyjazne dla środowiska

Niesłabnącą popularnością cieszą się uchwyty ze stali nierdzewnej, mosiądzu, brązu, aluminium, drewna i różnych stopów. Zastanawiasz się, jaki model wybrać? Skorzystaj z naszych podpowiedzi! Stal nierdzewna jest jednym z najbardziej wytrzymałych, eleganckich, a jednocześnie najmniej korodujących materiałów. Decydując się na inny materiał, powinieneś się liczyć z tym, że może być bardziej wrażliwy na czynniki zewnętrzne. W związku z tym wybrane uchwyty mogą szybciej korodować, co wiąże się z częstszą wymianą. 

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań antybakteryjnych. Odpowiednią ochronę można też uzyskać poprzez specjalną obróbkę powierzchni. Prawidłowo wypolerowane klamki ze stali nierdzewnej spełniają najwyższe standardy higieny, dlatego nie gromadzą się na nich bakterie. 

Jeśli masz niestandardowe drzwi lub zależy Ci na większej personalizacji, zdecyduj się na klamki wykonane na zamówienie. Dzięki temu możesz dostosować rozmiar, kształt i wygląd uchwytów. Warto słuchać podpowiedzi specjalistów, którzy zwracają uwagę nie tylko na walory estetyczne, lecz także funkcjonalność.