Pomysły na prezent komunijny dla dziewczynki

Filip Ostrowski 27-08-2020

Uroczystość Pierwszej Komunii wiąże się z bardzo ważnym sakramentem, jakim jest możliwość pierwszego przystąpienia do Komunii Świętej. W tym dniu oprócz uroczystych obchodów w świątyni mają miejsce pokomunijne spotkania, a nawet imprezy, które następują po wyjściu z Kościoła. Osoby, które biorą udział w tym dniu razem z dzieckiem są zobowiązane do sprawienia prezentu dziewczynce, która przystępuje do tego sakramentu. Warto wiedzieć na co się zdecydować, by sprawić radość małej damie. Oto kilka propozycji komunijnych prezentów dla dziewczynek.

Biżuteria – ponadczasowy prezent

Klasycznym prezentem na okazję Pierwszej Komunii jest zakup biżuterii. Jest to ponadczasowa pamiątka. Może to być prosty łańcuszek z białego lub żółtego złota z medalikiem czy krzyżykiem. Dla dziewczynek często dobiera się w komplecie subtelną bransoletkę oraz delikatne kolczyki na sztyfcie z cyrkoniami lub diamentami. Tego typu prezent zawsze będzie w modzie i odpowiedni w każdym czasie.

Kurs tematyczny

Interesującą propozycją prezentu komunijnego jest wykupienie udziału w kursie tematycznym, w którym swe zainteresowanie wykazuje dana dziewczynka. Może to być np. kurs robienia biżuterii zgodnie z techniką sutasz czy makrama. Najlepiej jeśli podczas takiego kursu osobą towarzyszącą będzie ta, co sprezentowała dany prezent.

Pomysły na prezent komunijny dla dziewczynki

Czytnik e-booków

To nowoczesny pomysł na prezent na komunię dla dziewczynki. Jest to idealny prezent dla osoby, która lubi czytać książki i z techniką jest „za pan brat”. Jest to doskonały gadżet, który spisuje się głównie w trakcie podróży. Osoby, które nie czytają wcale nie powinny być odbiorcami takiego typu prezentu. Warto zakup ten skonsultować z rodzicami dziecka, by uniknąć niepotrzebnego zakłopotania.

Smartfon

To bardzo popularny pomysł na prezent w dobie dzisiejszego świata, gdzie każdy człowiek spędza mnóstwo czasu na korzystanie z niego. Będzie on służył do kontaktu z rodzicami, rówieśnikami, serfowania po Internecie, robienia zdjęć czy grania w różne gry. Tak jak w przypadku wcześniejszego pomysłu warto przed zakupem podjąć rozmowę z rodzicami dziewczynki czy uznają ten pomysł za dobry i dopasowany do potrzeb ich córki.

Do innych pomysłów na prezent komunijny można zaliczyć wykupienie wymarzonej wycieczki, kupno roweru lub rolek, zakup trampoliny, aparatu fotograficznego czy udział w różnych warsztatach.