Książki Kardynała Wyszyńskiego, które warto mieć w domowej biblioteczce.

Jakub Ostrowski 16-09-2020

Lektura książek chrześcijańskich jest niezwykle ważną czynnością w życiu każdego katolika. Autorzy książek o tematyce religijnej za pomocą rozważań dzielą się z czytelnikami swoimi doświadczeniami, przeżyciami i poglądami. Warto czytać książki katolicie, ponieważ dzięki nim jesteśmy w stanie pogłębiać swój rozwój duchowy, lepiej zrozumieć tajniki wiary i naukę Kościoła. Na szczególne wyróżnienie zasługują między innymi książki autorstwa Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Kardynał Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia – postać, o której należy pamiętać.

Kardynał Stefan Wyszyński to postać, którą zna niemal każdy obywatel naszego kraju, ponieważ to właśnie on w czasach komunistycznej represji wobec Kościoła katolickiego oraz całego społeczeństwa bronił chrześcijańskiej tożsamości narodu polskiego. Nie bez powodu jest on uznawany za jednego z największych Polaków XX wieku. Warto podkreślić, że Kardynał Wyszyński oprócz tego, że był charyzmatycznym przywódcą Kościoła katolickiego w Polsce, to dał się poznać także, jako obrońca praw człowieka, narodu i Kościoła. Wyróżniał się przede wszystkim szczególną wrażliwością na los człowieka. Mimo tego, że nie ma go już z nami to nadal możemy korzystać z jego mądrości, a to wszystko dzięki licznym rozważaniom, które odnajdziemy w książkach jego autorstwa.

Książki Kardynała Wyszyńskiego, które warto mieć w domowej biblioteczce.

Jakie książki Kardynała Stefana Wyszyńskiego warto mieć w swojej domowej biblioteczce?

Pamiętajmy o tym, że jedną z obowiązkowych pozycji w biblioteczce każdego chrześcijanina powinna być książka „O godności kobiet” Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Książka ta to zbiór konferencji, kazań i rozważań, które stanowią prawdziwą inspiracje i potrafią podnieść na duchu w każdej sytuacji. Słowa, które Kardynał Wyszyński kierował do kobiet mimo upływu lat nie tracą na aktualności. Dzięki nim naprawdę wiele kobiet jest w stanie odnaleźć swoją prawdziwa drogę w pracy, rodzinie czy też w Kościele. Godną polecenia książką chrześcijańską jest także „Duch pracy ludzkiej”. Pozycja ta, co ciekawe w czasach PRL była objęta zakazem druku, dużą popularnością cieszyła się natomiast poza granicami Polski. Z książki tej możemy dowiedzieć się jak przedstawia się chrześcijański pogląd na pracę i jak niezwykle ważne są nasze codzienne trudy i wysiłki związane z pełnieniem zawodowych funkcji. Warto również pomyśleć o zakupie rozważań Kardynała Wyszyńskiego na temat drogi krzyżowej czy też tajemnic różańca świętego. Wyjątkowo piękny zbiór przemówień i kazań maryjnych odnajdziemy natomiast w książce o tytule „Wszystko postawiłem na Maryję”. Jeżeli zastanawiamy się gdzie najlepiej zakupić książki autorstwa Kardynała Stefana Wyszyńskiego to z pewnością warto bliżej zapoznać się z ofertą księgarni katolickiej Sumus Wydawnictwo. Odnajdziemy tu, bowiem szeroki wybór książek chrześcijańskich w tym książek Kardynała Wyszyńskiego. Ponadto warto zaznaczyć, że realizacja zamówienia w księgarni Sumus przebiega bardzo sprawnie, jakość obsługi klienta jest na najwyższym poziomie, a ponadto książki mogą zostać wysłane do dowolnego miejsca na świecie.