Jak zadbać o cerę wiosną?

Joanna Anczura 27-03-2021

Zima to bardzo ciężki okres dla naszej skóry. Cera po tej porze roku staje się szara, zmęczona, wysuszona oraz podatna na podrażnienia. Wiosna to idealny moment, by ją odpowiednio ożywić i zregenerować, pamiętając o dodatkowej ochronie przeciw zintensyfikowanym działaniom promieni UV. Jakie zatem kroki podjąć, by nasza cera była promienna i nieskazitelna wiosną? Trzeba wdrożyć kilka prostych zabiegów i pamiętać o codziennej pielęgnacji. Oto dwie praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji wiosennej naszej skóry.

Krok numer jeden – złuszczenie suchego naskórka

Systematycznie wykonywany peeling pozytywnie wpłynie nie tylko na ukrwienie naskórka, ale także na jej wygładzenie i odżywienie. Jest to spowodowane tym, iż dzięki złuszczeniu, składniki preparatów złuszczających mają lepszy dostęp do głębiej osadzonych warstw naskórka. Tutaj należy być rozważnym i właściwie dobrać rodzaj peelingu do typu cery. Osoby posiadające cerę tłustą powinny postawić na peeling mechaniczny – drobnoziarnisty. Z kolei dla osób o nieco delikatniejszym typie cery lepszy będzie peeling enzymatyczny, który odpowiednio rozpuści martwe komórki naskórka. Najważniejsza jest dbałość o regularne powtarzanie tej czynności – najlepiej, gdy robi się go raz czy dwa w tygodniu. Świetną alternatywą są złuszczające żele do mycia twarzy bądź też peelingujący krem na noc.

Jak zadbać o cerę wiosną?

Dwa – dostarczenie dużej ilości składników odżywczych

Po okresie zimowym należy pamiętać, by pod krem nakładać serum. Jest to spowodowane tym, że posiada więcej składników odżywczych o charakterze nawilżającym i regenerującym. Serum powinno się dobierać pod kątem problemów skórnych. Przesuszona skóra potrzebuje serum z dodatkiem witaminy E. Dla cery naczynkowej idealnie sprawdzi się punktowe serum wzmacniające. Warto pamiętać o odpowiedniej suplementacji witaminy C, dzięki niej możemy się cieszyć rozświetloną skórą, mniej podatną na starzenie się. Stosując serum z witaminą C należy pamiętać, by aplikować je jedynie na noc, gdyż w ciągu dnia mogłoby doprowadzić to do pojawienia się przebarwień.