Jaka fototapeta pasuje do angielskiej boazerii: w kropki, paski, a może gładka?

Katarzyna Samiec 28-06-2022

Wzory geometryczne na tapecie ładnie podkreślą modną angielską boazerią. Zabawa kratką, paskami i kropkami na górnej części ściany, jest jedną z najbardziej ulubionych gier projektantów, którzy używają geometrii do dekorowania mieszkania. Pionowe pasy optycznie unoszą sufit, a pomysłowo zaprojektowana krata intryguje efektem 3D. Wśród kątów prostych i linii zdobiących ściany, fototapety w kropki z lamperią wydają się najbardziej intrygującym zestawieniem. Sprawdźmy, jak jest w rzeczywistości!

Boazeria z płyty MDF i fototapeta w geometryczne wzory

Fototapety w geometryczne wzory znakomicie komponują się z modną boazerią w nowoczesnych wnętrzach. Angielska boazeria w salonie może być zrobiona z paneli z płyty MDF, odpornej na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania i zabrudzenia. Zdecydowanie większym kosztem będzie zakup boazerii drewnianej np. z drewna olchowego, bejcowanej na biało. Jednak efekt z pewnością zrekompensuje wydatek i będzie cieszył przez wiele lat.

Na górną część ściany projektanci często wybierają kontrastujące kolorystycznie z boazerią wykończenie. Ciekawą opcją jest wykorzystanie fototapety w kropki lub w pionowe pasy. Dostępnych jest wiele wzorów, które można dopasować kolorem, wielkością i wyrazistością wzoru. Pastelowe, rozmyte barwy pasują do jasnych, nowoczesnych wnętrz. Nasycone, intensywne kolory także znajdują wielu zwolenników i nadają wnętrzu bardziej formalny wygląd.  

Jaka fototapeta pasuje do angielskiej boazerii: w kropki, paski, a może gładka?

Polka dots – moda na kropki

Okazuje się, że fototapety w kropki doskonale pasują do angielskiej boazerii, a poza tym wpisują się w aktualne modowe trendy Polka dots! Trudno odmówić groszkom walorów dekoracyjnych, a także funkcjonalnych. Przede wszystkim znakomicie współgrają z minimalistycznymi wnętrzami, w których dominują proste, geometryczne kształty oraz kontrastująca kolorystyka. Kropki przełamują surowy klimat i nadają więcej kameralnego, prywatnego charakteru.

W przytulnych wnętrzach lepiej się odpoczywa, dlatego kropki często goszczą w sypialni. Drobne, kolorowe punkty na jasnym tle lub odwrotnie – ciemne tło z połyskującymi, metalicznymi kropkami to ciekawy pomysł do zrealizowania na ścianie, do której przylega zagłówek łóżka. W sklepie internetowym ObrazyFoto.eu klienci znajdą wiele inspiracji, jak wykorzystać fototapety w kropki, paski i kratkę w swoich wnętrzach. Oferowane wzory idealnie wpisują się w trend Polka dots! W dodatku fototapety są drukowane w nowoczesnej technologii, a ceny zachęcają do zakupu.

Samoprzylepne tapety i panele DIY

Dekorowanie ścian jest teraz znacznie łatwiejsze niż jeszcze kilka lat temu. Dostępnych jest wiele rozwiązań do samodzielnego montażu. Projektowanie wnętrza przynosi wiele satysfakcji, ale samodzielne wykonanie remontu to dopiero frajda i duża oszczędność! Jeśli znajdziemy łatwe w montażu elementy, poradzenie sobie we własnym zakresie nie powinno sprawiać trudności. Panele MDF trudniej przymocować do ściany niż samoprzylepną fototapetę, ale z pomocą dobrej video-instrukcji powinno się udać perfekcyjnie!